Slovenské národné múzeum   

Vajanského nábrežie č. 2, Bratislava
Fotografia - Slovenské národné múzeumSlovenské národné múzeum (SNM) je najväčšou múzejnou inštitúciou a rozsahom spravovaného majetku aj najväčšou kultúrnou inštitúciou v SR. Jeho história sa začala už pred stoštrnástimi rokmi. V súčasnosti v zbierkovom fonde ochraňuje vyše 3,5 mil. zbierkových predmetov všetkých vedných odborov a spravuje aj niekoľko desiatok objektov, ktorých väčšina je zapísaná v Registri kultúrnych pamiatok SR. Medzi nimi sú dve múzeá ľudovej architektúry v prírode, päť hradov, viacero kaštieľov a kúrií, patriacich k najnavštevovanejším kultúrnym pamiatkam na Slovensku.

Kontakt, užitočné odkazy a otváracie hodiny

Slovenské národné múzeum

Vajanského nábrežie č. 2
810 06 Bratislava

Tel.: 02 5934 9122, 02 5934 9102, pokladňa: 02 5934 9148

Domáca stránka: www.snm.sk

- Fotoalbum
- Mapa
Pondelokzatvorené
Utorok09:00 - 17:00
Streda09:00 - 17:00
Štvrtok09:00 - 17:00
Piatok09:00 - 17:00
Sobota09:00 - 17:00
Nedeľa09:00 - 17:00

» aktualizácia údajov

Poznámka

Poslaním SNM je cieľavedomo získavať, ochraňovať, vedecky a odborne spracovávať a sprístupňovať múzejné zbierky a fondy, dokumentujúce prírodné bohatstvo, dejiny a vývoj hmotnej a duchovnej kultúry na Slovensku.
Sídlom SNM je Bratislava, ale jeho 17 špecializovaných múzeí s celoštátnou pôsobnosťou sa nachádza vo všetkých krajoch SR. Medzi múzeá SNM so sídlom v Bratislave patria: SNM–Prírodovedné múzeum, SNM–Historické múzeum, SNM–Hudobné múzeum, SNM–Archeologické múzeum, SNM–Múzeum kultúry karpatských Nemcov, SNM–Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku, SNM–Múzeum židovskej kultúry, SNM–Múzeum kultúry Chorvátov na Slovensku. Mimo hlavného mesta Slovenskej republiky sídlia: SNM–Múzeum Ľudovíta Štúra, SNM v Martine, SNM–Múzeum Slovenských národných rád Myjava, SNM–Múzeum ukrajinsko-rusínskej kultúry Svidník. K atraktívnym hradným múzeám patria: SNM–Múzeum Betliar, SNM–Múzeum Bojnice, SNM–Múzeum Červený Kameň v Častej, SNM–Múzeum bábkarských kultúr a hračiek na hrade Modrý Kameň, SNM–Spišské múzeum Levoča (Spišský hrad).
Reštaurácia - archív
Pridať zariadenie

Vyhľadávanie
Relaxovat.sk mailinglist
Naše služby
Partneri
Partneri

Obedovat.sk - restauracie, pizza

Nakupovat.sk - obchody, predajne

Relaxovat.sk - relax, krása, kultúra, zábava, šport

UbytovatSa.sk - hotely - penzióny, ubytovanie

KamNaPivo.sk - tvoj pivný sprievodca Slovenskom

KamNaKavu.sk - vieme, kde rozvoniava dobrá káva

virtualne prehliadky, 3d prezentacie, panoramy

zlavy, skupinove nakupovanie, mnozstevne zlavy

Zobraziť na mape

Mapka - Slovenské národné múzeum

© 2004-2011 Creative Solutions, s.r.o. Všetky práva vyhradené.